Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

ΕΒΕΡΤΟΝ 3-3 ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Ματς των... ονείρων στο Μέρσεϊσαϊντ! (vid)

Επική μονομαχία διεξήχθη στο Μέρσεισαντ με τις δυο ομάδες να προσφέρουν άπλετο θέαμα. Η Λίβερπουλ άνοιξε το σκόρ με τον Κουτίνιο έπειτα από λάθος συννόηση των αμυντικών της Έβερτον. Ο Μιραλάς με ωραία προβολή κατάφερε να ισοφαρίσει για την ομάδα του αλλά πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Σουάρεζ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-2. Στο δέυτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και με εκτελεστή τον Λουκάκου ο οποίος σημείωσε δυο τέρματα ανέτρεψαν το αποτέλεσμα σε 3-2. Χρυσή αποδείχτηκε η αλλαγή της Λίβερουλ καθώς ο Στάριτζ 5 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο έφερε το ματς ξανά στα ισα. Στο τέλος το παιχνίδι εξελίχτηκε σε ροντέο και θα μπορούσαμε να έχουμε παραπάνω γκολ ωστόσο το 3-3 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.